Fotografia e Dorian Gri, Oscar Wilde
sq
Oscar Wilde

Fotografia e Dorian Gri

Сообщить о появлении
Загрузите файл EPUB или FB2 на Букмейт — и начинайте читать книгу бесплатно. Как загрузить книгу?
I përkushtuar nga përsosja e portretit të tij të pikturuar kohët e fundit, Dorian Gray rinore shpreh një dëshirë që figura në kanavacë të moshës dhe të ndryshojë në vendin e tij. Kur dëshira e tij të bëhet e vërtetë, portreti bëhet sekreti i tij i shëmtuar, duke ndjekur një trajektore rënëse të dekadencës dhe mizorisë që lë gjurmët e saj vetëm në imazhin e degraduar të portretit. Pamja e paharrueshme e Wilde për një ujdi Faustian dhe pasojat e tij është transmetuar me prozën e tij karakteristike dhe me diamant të mprehtë. Rezultati është një roman që është aq i shkëlqyeshëm dhe i diskutueshëm si autori i tij i pakrahasueshëm.
Эта книга сейчас недоступна
289 бумажных страниц

Впечатления

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Как вам книга?

Вход или регистрация
fb2epub
Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз